+90 312 220 40 20+90 544 220 40 24Çukurambar Mh. 1425. Caddesi (41. Cd.) No:26/B Çankaya/Ankara

Embriyoların Kromozomal Olarak Sağlıksız Olması Ne Anlama Gelir?

29 Nisan 2022
bahceci-blog-embriyonun-kalitesi-nasil-belirlenir.jpeg

Eğer embriyolar kromozomal olarak sağlıksız ise, bu embriyoların rahime tutunma ve gebelik elde etme şansını düşürürken; gebelik oluşsa dahi oluşan gebeliğin düşükle kaybedilme riski ya da bebeğin sağlık sorunları ile doğma riskini artmaktadır.

Embriyoların kromozamal olarak sağlıksız olmasının kişiye göre değişen birçok sebebi olabileceği gibi görüldüğü başlıca hastalar; kadının yaşının ilerlemesi ile kromozomal anaomali riski arttığı için ileri anne yaşı olan hasta grubunda, tek gen hastalığı bulunan çiftlerde, yapısal ve sayısal kromozomal bozukluğu olan çiftlerde ve tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı olan çiftlerde tüp bebek tedavisi ve PGT (preimplantasyon genetik tanı) ile seçilen sağlıklı embriyoların transferi yapılarak gebelik ve canlı doğum oranları artırılabilir.

NOVAART Tüp Bebek Merkezi Ankara ise embriyo kromozom bozukluğu önleme tedavi programları sayesinde uzman kadın doğum doktorlarımız çiftlerin yumurta ve sperm kalitesi artırılarak, sağlıklı embriyonun rahime tutunmasına yardımcı tedavilerin yanı sıra bebek sahibi olmak isteyen çiftler için en uygun tedavi seçeneklerini sunmaktadır.

novaart-logo-disi

NOVAART TÜP BEBEK MERKEZİ olarak, ”yeni bir hayat” sloganıyla yola çıktık. Mesleki hayatlarını infertilite-tüp bebek konusuna adamış olan uzman hekim kadromuzla, sizleri en büyük hayalinize kavuşturmak için, en son teknolojik gelişmeleri kullanarak, size özel tedavi programlarını uygulamak ve mutluluğunuzu paylaşmak istiyoruz.

NovaArt Tüp Bebek © 2021 Tüm Hakları Saklıdır