+90 312 220 40 20+90 544 220 40 24Çukurambar Mh. 1425. Caddesi (41. Cd.) No:26/B Çankaya/Ankara


Tüp Bebek

CGH

GEBELİK ŞANSINI ARTIRAN EN İLERİ TEKNİK CGH !

Dünya’da önde gelen sayılı tüp bebek merkezi tarafından uygulanan CGH tekniği,  başarısız tüp bebek tedavileri ve tekrarlayan düşüklerde gebelik şansını artırıyor.

Uzun yıllardır uygulanmakta olan PGD yöntemiyle gebelik oluşmasını ve oluşan gebeliğin gelişimini engelleyen belli başlı kromozomal kusurlar inceleniyordu. Ancak insanda varolan 23 çift kromozomun tamamı incelenemiyordu. CGH adı verilen yöntem ile tüm kromozomlar artık incelenebiliyor ve incelenen embriyoların gebelik oluşumunu veya devamını etkileyen kusurları tespit edilerek anne adayına nakledilmesi engelleniyor.

CGH yöntemiyle embriyo üzerinde yapılan genetik incelemenin çerçevesi genişletilerek anne baba adaylarının bebek sahibi olma şansları artırılıyor.

TEKNİK KİMLERE UYGULANABİLİR?

  • Anne adayının herhangi bir anatomik-immünolojik problem tespit edilememiş olup embriyo transferi yapıldığı halde en az 1 kez başarısız tüp bebek tedavisi olanlar,
  • Anne adayının yaşına bakılmaksızın herhangi bir anatomik-immünolojik problem tespit edilememiş olup embriyo transferi yapıldığı halde önceden en az 2 kez başarısız tüp bebek tedavisi olanlar,
  • Önceden tüp bebek tedavisi ile implantasyon öncesi genetik tanı (PGD) uygulanmış ve en az bir tane normal embriyo belirlenerek transfer edilmesine rağmen olumlu sonuç alınamayanlar,
  • Daha önce tüp bebek tedavisi olsun olmasın; herhangi bir anatomik, en az 2 kez nedeni belirlenemeyen spontan gebelik kaybı (düşük) bulunanlar,
  • Önceden tüp bebek tedavisi olan veya olmayan ancak bir veya birden fazla düşük yapıp en az 1 kez tahliye (düşük) materyalinde kromozomal bozukluk tespit edilmiş olanlar.

(Anne-babadan bebeğe geçen gen hastalıkları; örneğin kas distrofileri, talasemiler, kistik fibrozis, anemiler bu uygulamanın dışındadır).


novaart-logo-disi

NOVAART TÜP BEBEK MERKEZİ olarak, ”yeni bir hayat” sloganıyla yola çıktık. Mesleki hayatlarını infertilite-tüp bebek konusuna adamış olan uzman hekim kadromuzla, sizleri en büyük hayalinize kavuşturmak için, en son teknolojik gelişmeleri kullanarak, size özel tedavi programlarını uygulamak ve mutluluğunuzu paylaşmak istiyoruz.

NovaArt Tüp Bebek © 2021 Tüm Hakları Saklıdır