+90 312 220 40 20+90 544 220 40 24Çukurambar Mh. 1425. Caddesi (41. Cd.) No:26/B Çankaya/Ankara


Yeni Teknolojiler

PİEZO ELEKTRİK

“Piezo elektrik” , üzerine mekanik bir basınç uygulanan bazı kristal ve seramik malzemelerde elektrik gerilimi oluşmasıdır. Piezo elektrik yöntemi, tıpta kök hücre deneylerinde ve tüp bebek uygulamalarında dünya çapında kullanılmaktadır.

Tekniğin uygulanması ile önceki tüp bebek denemelerinde hiç döllenme elde edilemeyen ya da döllenme oranları düşük olan hastalara mikroenjeksiyon işleminden 30 dakika sonra yumurtalara piezo elektrik verilmekte ve yumurta aktivasyonu sağlanarak döllenme elde edilmektedir. İşlemde yumurtalar ‘mikro tabak’ adı verilen cam kaplar içerisinde paralel iki elektrot arasında özel hazırlanmış tampon çözelti içine konulur ve Elektro Hücre Manipulatör cihazı ile hücrelere belli düzeyde akım verilir. Elektrik akımı, sperm hücresine yardımcı olarak yumurta aktivasyonunu sağlayıp döllenmeyi kolaylaştırmaktadır. Bu yöntemle daha önceki denemelerde hiç embriyo elde edilememiş hastalarda istatistiksel olarak anlamlı oranlarda embriyo ve  gebelik  elde edilmesi mümkün olmaktadır.

Bilimsel olarak faydası kanıtlanmış, döllenme bozukluğu bulunan hastalarda yüz güldürücü sonuçlar veren piezoelektrik uygulaması NovaArt Tüp Bebek Merkezi’nde uygulanmaktadır.


novaart-logo-disi

NOVAART TÜP BEBEK MERKEZİ olarak, ”yeni bir hayat” sloganıyla yola çıktık. Mesleki hayatlarını infertilite-tüp bebek konusuna adamış olan uzman hekim kadromuzla, sizleri en büyük hayalinize kavuşturmak için, en son teknolojik gelişmeleri kullanarak, size özel tedavi programlarını uygulamak ve mutluluğunuzu paylaşmak istiyoruz.

NovaArt Tüp Bebek © 2021 Tüm Hakları Saklıdır