+90 312 220 40 20+90 544 220 40 24Çukurambar Mh. 1425. Caddesi (41. Cd.) No:26/B Çankaya/Ankara


Yeni Teknolojiler

VİTRİFİKASYON

Vitrifikasyon bir hızlı dondurma tekniğidir. Bu teknikte embriyolar çok hızlı bir şekilde direkt olarak -196Clik sıvı azot ile temas ettirilir ve bu sayede yavaş dondurma tekniğinde sıkça görülen buz kristallerinin oluşumu engellenir. Bu avantajı ile  embriyo/oositlerin çözülmesi sonrası yüksek hayatta kalma oranları elde edilir. Tüp bebek tedavisinde vitrifikasyon yönteminin gelişmesiyle ve tecrübenin artmasıyla günümüzde yaygın olarak  yumurta,sperm,embriyo ,yumurtalık ve testis dokuları dondurularak saklanabilmektedir. 

Embriyo dondurma

Embriyo dondurmanın bize sağladığı avantaj, çoğul gebelik riskini en aza indirecek bir transfer politikası izlenirken , transferden geriye kalan embriyoların da ziyan olmadan donma-çözme sikluslarında kullanmak üzere saklanmasıdır. Böylece minimal ilaç kullanımı ile hastanın tedavi şansı devam ettirilmektedir.  Ayrıca bazı hastalarda taze sikluslarda gelişebilen overyan hiperstimülasyon sendromu (aşırı uyarım sendromu) riski de ortadan kalkmaktadır. Preimplantasyon Genetik Tanı yapılacak hastalarda da biyopsi yapılan embriyolar genetik sonuçlar çıkana kadar dondurularak saklanabilmektedir.

NovaArt Tüp Bebek Merkezi embriyoloji laboratuarında vitrifikasyon yöntemini  sık olarak kullanmakta ve çözme sonrasında da %95-100 oranında embriyo sağ kalım oranları ve donma-çözme işlemi uygulanmış embriyolarla taze uygulamayla elde edilene benzer oranda gebelik elde etmekteyiz.

Sperm Dondurma

 Kemoterapi ve radyoterapi gibi sperm hücrelerine zarar verebilecek tedaviler  ve üreme fonksiyonlarının kaybedilmesine yol açacak olan ameliyatlar (testislerin alınması ve benzeri) öncesinde, cerrahi yöntemlerle sperm elde edildiği durumlarda 

 ve şiddetli sperm sayı düşüklüğü varlığında  sperm dondurma yapılabilir. Hastanın sperm sayı durumuna göre birden fazla seferde mastürbasyon ile elde edilen meni tüplere bölünerek birden fazla denemede kullanılmak üzere dondurulur.

TESE yapılan hastalardan elde edilen spermler de daha ileri tarihlerde mikroenjeksiyon uygulamalarında kullanılamak üzere dondurularak saklanabilmekte ve hasta için tekrar bir cerrahi müdahaleye gerek kalmamaktadır.

Yumurta Dondurma

Kemoterapi ve radyoterapi gibi yumurta  hücrelerine zarar verebilecek tedaviler   ve üreme fonksiyonlarının kaybedilmesine yol açacak olan ameliyatlar (yumurtalık dokusunun alınması ve benzeri) öncesinde, düşük over rezervi olup henüz doğurmamış ve ya aile öyküsünde erken menapoz hikayesi olan hastalarda üç uzman tabipten oluşan sağlık kurulu raporu sonrası yumurta toplama işlemi yapılabilmektedir. Yumurta hücresi donma-çözme işlemine daha hassas olduğundan en az 10 yumurta hücresi toplanana kadar işlem tekrarlanabilir.

Tüm Embriyoların Dondurularak Saklanması

NovaArt Tüp Bebek Merkezi olarak tedavi stratejimiz sadece gereken hastalarda tüm embriyoları dondurarak saklamaktır. Bu hastalar; hCG günü progesteron yüksekliği olan, endometriumu ince kalan, aşırı uyarılma sendomu gelişen, endometrial kasılmaları olan, embriyo biriktirme yani havuz tedavisi planladığımız hastalar ile embriyolarından biyopsi alınıp preimplantasyon genetik tanıya gönderilen hastalardır.  Biz merkezimizde 3. ya da 5. gün blastokist aşamasına ulaşmış olan embriyoları dondurarak saklamaktayız. Ardından 1-2 ay sonra çözme uygulaması planlamaktayız. 

NovaArt Tüp Bebek Merkezi deneyimli embriyologları ve son teknolojik laboratuar donanımı ile başarılı bir donma -çözme programı uygulamaktadır. 


novaart-logo-disi

NOVAART TÜP BEBEK MERKEZİ olarak, ”yeni bir hayat” sloganıyla yola çıktık. Mesleki hayatlarını infertilite-tüp bebek konusuna adamış olan uzman hekim kadromuzla, sizleri en büyük hayalinize kavuşturmak için, en son teknolojik gelişmeleri kullanarak, size özel tedavi programlarını uygulamak ve mutluluğunuzu paylaşmak istiyoruz.

NovaArt Tüp Bebek © 2021 Tüm Hakları Saklıdır