+90 312 220 40 20+90 544 220 40 24Çukurambar Mh. 1425. Caddesi (41. Cd.) No:26/B Çankaya/Ankara

Kadın Doğum Doktorlarının Önemi

12 Nisan 2023
kadin-dogum-doktorlarinin-onemi-1200x801.jpg

Kadın doğum doktorlarının kadınlarımız için önemi çok büyüktür. Kadınlarımızın vücutları çok hassas yapıda olduğu için devamlı olarak kontrole gitmeleri ve kadın doğum doktorlarına görünmeleri gerekmektedir. Bu doktorlara görünmek için çok önemli sebepler vardır. Bu sebepleri 10 maddelik halinde sıralamak gerekirse;

Genel jinekolojik sağlık kontrolü
Genital muayene
Düzensiz adet kanamaları
Doğum kontrol yöntemleri
Tüp bebek tedavileri
Smear testleri
Meme muayenesi
İdrar yolları ile ilgili sorunlar
Menopoz
Gebelik ve doğum

Bu gibi sebepler nedeniyle kadın doğum doktorlarına görünmek çok önemli bir rol oynamaktadır.

Kadın Doğum Konusunda Gebelik ve Doğum

İnsanlarımızın en büyük hayalleri ve isteklerinden bir tanesi bir sahibi olmaktadır. Bu hayal neticesinde hamile olan annelerimizin düzenli bir gebelik dönemi geçirebilmeleri için kadın doğum doktorlarından üst düzey bir destek almaları gerekmektedir. Gebelikte yapılması gerekenler çok önemli konulardır. Kadın doğum doktorlarının sizlere vereceği tavsiyeler üzerine hem çocuğunuzun sağlıklı bir şekilde doğmasını hem de anne karnında gerekli tüm vitaminleri almasını sağlayabilirsiniz. Bu sebeplerden dolayı hamilelik dönemlerinizde düzenli bir şekilde kontrollerini, testlerinizi yaptırmanız gerekmektedir. Bu kontrolleri yaptırır iken detaylı bir şekilde araştırma yapmak suretiyle tecrübeli ve profesyonel bir kadın doğum doktoru seçmeniz gerekmektedir. Biz sizlere bu konuda çok büyük kalite ve tecrübe göstermek kaydıyla sizlere çok büyük yardımcı olmakta ve gebelik sürecinizi en doğru şekilde geçirmenize yardımcı olmaktayız. Gebelik sürecinin sonu olan doğum konusunda da yaptığımız kontroller sayesinde sizlerin nasıl bir doğum gerçekleştirmeniz gerektiğini sizlere söylemek suretiyle o şekilde doğumunuzu yaptırıyoruz. Normal doğumun riskli olduğu gebelikler de sezaryen doğum konusunda sizleri yönlendirmek suretiyle o şekilde doğumunuzu gerçekleştirerek hem sizlere hem de bebeğinize en ufak bir zarar gelmesini engelliyoruz.

Kadın Doğumda Tüp Bebek Tedavileri

Tüp bebek tedavileri için mutlaka bir kadın doğum doktoruna görünmeniz gerekmektedir. Sizlere yaptığımız testler sayesinde eksik olan değerleriniz tespit edilerek takviye ilaçlar ile bu değerler düzeltilmekte ve düzeltildikten sora tüp bebek işlemi uygulanmaktadır. Baba adayından alınan spermler laboratuvar ortamında incelenmek suretiyle en kaliteli ve hızlı olan spermler alınmakta ve anne adayından alınan yumurtalıklar ile yine laboratuvar ortamında döllenme sağlanmaktadır. Bu döllenme sonucu ortalama 5 gün boyunca takip edilmekte ve sağlıklı olduğunun anlaşılması sonucunda yumurtalıklar anneye tekrardan yerleştirilmektedir. Bu işlemler sonrasında anne adayı sürekli olarak kontrol edilmekte ve hamilelik sürecinin nasıl ilerlediğini kontrol edilmektedir. Bu sayede çiftlerimizin en büyük hayali olan çocuk sahibi olma hayalini gerçekleştirme ve bu hayali gerçekleştirirken her nokta çok büyük yardım ve destek almalarına sebebiyet vermekteyiz. Tüm bu işlemleri yerine getirirken son derece teknolojik aletlerimiz ve alanında uzman doktorlarımız ile hizmet vermekteyiz.

novaart-logo-disi

NOVAART TÜP BEBEK MERKEZİ olarak, ”yeni bir hayat” sloganıyla yola çıktık. Mesleki hayatlarını infertilite-tüp bebek konusuna adamış olan uzman hekim kadromuzla, sizleri en büyük hayalinize kavuşturmak için, en son teknolojik gelişmeleri kullanarak, size özel tedavi programlarını uygulamak ve mutluluğunuzu paylaşmak istiyoruz.

NovaArt Tüp Bebek © 2021 Tüm Hakları Saklıdır