+90 312 220 40 20+90 544 220 40 24Çukurambar Mh. 1425. Caddesi (41. Cd.) No:26/B Çankaya/Ankara

Rahim İç Tabakasında Yerleşen Myomlar (Submüköz) – Submüköz Myom Nedir?

23 Ocak 2023
ewdx.png

Rahim İç Tabakasında Yerleşen Myomlar (Submüköz) – Submüköz Myom Nedir?

Rahmin iç tabaksını kaplayan mukoza tabakası altında gelişimlerini sürdüren myomlara submüköz myom adı verilmektedir. Bu myomlar, boyutları büyüdükçe endometriumun içeriye itilmesine neden olmaktadır. Aynı zamanda rahmin iç tabakasını tahriş etmekte ve boyutları küçük bile olsa kanamalara sebebiyet vermektedir. Regl dönemlerinde düzensizlikleri meydana getiren bu rahatsızlık kanamaların şiddetinin artmasını sağlamaktadır.

Submüköz türü myomların büyüme evrelerinin artmaya devam etmesi ciddi sıkıntıları beraberinde getirebilmektedir. Hızla büyümeleri ile birlikte rahimden dışarıya doğru sarkmaya başlar ve hatta vücuttan dışarıya doğru bile çıkabilmektedir. Submükoz myom boyutunun aşırı derecede artış göstermesi maalesef düşüklere sebebiyet verebilmektedir. Ayrıca kısırlığa neden olabilen bu rahatsızlık nedeniyle bebek sahibi olma ihtimali çok zorlaşmaktadır. Enfeksiyonların oluşma aşamasına bu myomlar zemin hazırlamaktadır.

Submükoz Myom Tedavi Yöntemleri

Teşhis koyulma aşamasında;

  • Salin infüzyon sonografi
  • Ultrason yöntemleri oldukça etkili olmaktadır.

Sahip olduğumuz teknik donanım ve uzman kadro sayesinde tanı ve tedavi aşamalarını profesyonel bir şekilde yürüterek bir an önce bu rahatsızlıktan sizleri kurtarmayı amaçlıyoruz.

Submükoz myom rahim boşluğuna yakın olduğu takdirde gebelik oluşumunu engelleyebilmektedir. Bu rahatsızlık nedeniyle erken bir gebelik kaybı ve erken doğum meydana gelebilmektedir. Hastalarda kısırlık ile ilgili bir belirti olmaması durumunda bu myomlar genel olarak aşırı ve düzensiz bir şekilde regl kanaması ile birlikte şiddetli regl sancılarını ortaya çıkarabilmektedir. Kanamaların çok yoğun olması ile beraber anemi hastalığı görülebilmektedir.

Submükoz türdeki myomlar yerleşim bölgelerine ve boyutlarına göre;

  • Laparoskopik
  • Histeroskopik yöntemleri kullanılarak bulundukları yerden çıkarılabilmektedir.

Tıraşlama yöntemi kullanılarak çıkarılan bu myom çeşidinde kök kısmı uterin kas dokusu içinde kalmakta ve sorun sürmektedir. Uterin kaviteye baskı uygulayan myomların doğru teknikler ile tedavi edilmesi çok önemli bir düzeyde yer almaktadır. Yöntemler konusunda sahip olduğumuz deneyimler ve olumlu sonuç almadaki başarılarımız ile birlikte sizleri merkezimizden yardım almaya ve en verimli şekilde tedavi olmaya davet ediyoruz.

Submükoz Myom Tedavisinde Fark Yaratıyoruz

Submükoz myom tedavisinde etkili yöntemlerimiz ile rahatsızlıkları tamamen ortadan kaldırıyoruz. En uygun tedavinin belirlendiği ve uygulandığı merkezimizde, yapılması gereken tüm işlemlere tamamen hâkim bir pozisyonda bulunuyoruz.

Uterin kavitesinden myomların temizlenmesi ile iyileşme sürecinin tamamlanması beklenmektedir. Ultrason aracılığıyla myomların durumları ve bırakabilecekleri hasarlara karşı titiz bir inceleme gerçekleştirilmektedir. Şüpheli bir durum olması ve tehlikenin devam etmesi durumunda tedavi durumuna devam edilmektedir.

Submükoz çeşidi myomların tedavi aşamasında zorluk çıkarması durumunda kavite içerisinde serbest bir hale getirilmesi gerekmektedir. Dışarı çıkarılamayacak durumda olan myomlar serbest kaldıklarında kısa zaman içinde küçülebilmektedir. İletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle iletişime geçerek tüm detayları öğrenebilirsiniz. Sizlere süreçlerin her aşamasında verdiğimiz destekle oldukça olumsuz görünen konuların olumlu duruma dönmesi adına verdiğimiz çabaları göreceksiniz.

novaart-logo-disi

NOVAART TÜP BEBEK MERKEZİ olarak, ”yeni bir hayat” sloganıyla yola çıktık. Mesleki hayatlarını infertilite-tüp bebek konusuna adamış olan uzman hekim kadromuzla, sizleri en büyük hayalinize kavuşturmak için, en son teknolojik gelişmeleri kullanarak, size özel tedavi programlarını uygulamak ve mutluluğunuzu paylaşmak istiyoruz.

NovaArt Tüp Bebek © 2021 Tüm Hakları Saklıdır