+90 312 220 40 20+90 544 220 40 24Çukurambar Mh. 1425. Caddesi (41. Cd.) No:26/B Çankaya/Ankara

Kadın Doğum Doktorlarının Önemi

2 Mayıs 2023
kadin-dogum-doktorlari-neden-test-ister-1200x800.jpg

Kadın doğum doktorlarına gitmenin önemi çok büyüktür. Bu doktorlar sayesinde siz müşterilerimizin tüm kadınsal kontrolleri yapılmakta, gerekli testleri yapılmakta ve bu sayede varsa bir hastalığınız tespit edilerek erkenden tedavi aşamasına geçilmektedir. Eğer hastalığınız yoksa da düzenli olarak kontrol yapmanızda fayda olduğunu düşünmekteyiz. Kadın doğum doktorlarının istedikleri testler çok önemlidir. Bu testler sayesinde tespit ettiğimiz birçok önemli nokta vardır. Bu noktalar;

Hastalıklarınız
Düşük olan değerleriniz
Vücudunuz ihtiyaç duyduğu vitaminler

Öğrendiğimiz bu özellikler sayesinde erken teşhis koymak suretiyle gerekli olan tedavilere erkenden başlanmakta ve sizleri sağlınıza kavuşturmaktayız. Eğer bir hastalık söz konusu değilse bile yapılan testler sonucunda psikolojik olarak rahatlama sağlanmaktadır.

Kadın Doğumda Yapılan Test Sonuçları

Kadın doğum doktorlarının istedikleri testler kaliteli cihazlarımız sayesinde laboratuvar ortamında çok detaylı ve hassas bir şekilde incelenmekte ve en doğru ve net sonuçlar elde edilmektedir. Bu test sonuçları doktorlarımız tarafından detaylı bir şekilde incelendikten sonra sizlere sonuçları aktarılmaktadır. Bu sonuçlar doğrultusunda gerekli ise ilaçlarınız yazılmakta ve tedavileriniz yapılmaktadır. Sizlere yaptığımız test sonuçları kesinlikle doğru sonuçlardır ve yanılma payları çok çok düşüktür. Bu test sonuçların doğru bir şekilde çıkarılabilmesi için kaliteli ve yeni cihazların kullanılması çok önemlidir. Mesleklerinde tecrübeli ve profesyonel olan laboratuvar çalışanlarımız ve bu cihazlarımızın kalitesi sayesinde en kısa sürede ve en doğru şekilde test sonuçlarınız çıkmaktadır.

Kadın Doğumda Düşük Değerler Sonrası

Kadın doğum doktorlarımızın istedikleri testlerin yapılması sonucu çıkan sonuçlar neticesinde tüm değerleriniz ortaya çıkmaktadır. Bu ortaya çıkan değerler arasında düşük olanlar bulunabilmektedir. Bu düşük değerlerin normal seviyelerine gelebilmesi için doktorlarımız tarafından sizlere tavsiyeler verilmekte ve gerekli ilaçlar yazılmaktadır. İlaçların yetersiz kalacağı konuda iğneler yapılmakta ve değerleriniz normal seviyelerine dönmektedir. Bu değerlerin düşük olması vücudunuz da birçok hastalığa sebebiyet verebilir ve sizleri kadın hastalıkları konusunda sıkıntıya sokabilir. Bu sebepten dolayı kadın doğum doktorlarına danışmak suretiyle düzenli olarak testlerinizi yaptırmanız ve sonuçlarını takip etmeniz gerekmektedir. Bu testler sağlığınız için çok önemli bir noktada yer almaktadır.

Kadın Doğum Doktorlarının Gebelik Öncesi Rolü ve İpuçları

Kadın doğum doktorları, gebelik öncesi dönemde anne adaylarına önemli bir rehberlik sağlar. Bu dönemde doktorlar, ilk muayene ve sağlık geçmişi değerlendirmesi yaparak anne adayının genel sağlık durumunu ve gebelik potansiyel risklerini belirler. Aynı zamanda beslenme önerileri ve takviyeler hakkında bilgilendirme yapar, sağlıklı bir beslenme planı oluşturulmasına yardımcı olur. İlaçlar ve mevcut sağlık durumu hakkında danışmanlık sağlar, gerektiğinde ilaç tedavisini düzenler. Sağlıklı bir yaşam tarzı için ipuçları vererek, sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıkların bırakılmasını teşvik eder, düzenli egzersiz yapmayı önerir. Anne adayının gebelik öncesindeki sağlığının korunması ve sağlıklı bir gebelik sürecinin desteklenmesi, kadın doğum doktorlarının önemli rolüdür. Bu süreçte düzenli iletişim ve doktorunuzla yapacağınız periyodik kontroller büyük önem taşır.

novaart-logo-disi

NOVAART TÜP BEBEK MERKEZİ olarak, ”yeni bir hayat” sloganıyla yola çıktık. Mesleki hayatlarını infertilite-tüp bebek konusuna adamış olan uzman hekim kadromuzla, sizleri en büyük hayalinize kavuşturmak için, en son teknolojik gelişmeleri kullanarak, size özel tedavi programlarını uygulamak ve mutluluğunuzu paylaşmak istiyoruz.

NovaArt Tüp Bebek © 2021 Tüm Hakları Saklıdır