+90 312 220 40 20+90 544 220 40 24Çukurambar Mh. 1425. Caddesi (41. Cd.) No:26/B Çankaya/Ankara

Kadın Doğum Doktorlarına Gitmenin Önemi

19 Haziran 2023
kadin-dogum-doktorlarina-ne-icin-gidilir-1200x1091.jpg

Kadın doğum doktorlarına düzenli bir şekilde gidiyor olmak kadınlarımız için çok önemli bir rol oynamaktadır. Ergenlik dönemine gelmiş her kadının düzenli bir şekilde kadın doğum doktorlarına gitmek suretiyle kontrol yaptırmaları çok önemlidir. Belirli aralıklar ile Smear testi yaptırmak suretiyle rahimlerinde herhangi bir hastalık olup olmadığını kontrol altında tutmaları gerekmekte ve bir hastalık var ise acilen tedavisine başlanması gerekmektedir. Günümüzde rahim kanseri hastalığı çok sık olarak görülmektedir. Bu hastalığın erkenden teşhis edilmesi hastalıktan kurtulma konusunda çok büyük yardımcı olmaktadır. Hastalığın erken teşhisi için yapılması gereken düzenli bir şekilde Smear testlerinin yaptırılmasıdır. Çocuk sahibi olmak isteyen anne adaylarının da düzenli bir şekilde testlerini ve kontrollerini yaptırmaları gerekmekte ve rahim yollarının tıkanık olup olmadığını, yumurtalıklarında bir hastalık olup olmadığını, rahim sağlıklarının iyi olup olmadığını devamlı olarak kontrol altında tutmaları gerekmekte ve istedikleri zaman sağlıklı bir şekilde çocuk sahibi olmalarını sağlamaktadır. Bu sebeplerden dolayı düzenli olarak kadın doğum doktorlarına gitmenin önemi kadınlarımız için çok öneli bir konumda bulunmaktadır.

Kadın Doğum Doktorlarının Hayatımızdaki Önemi

Kadın bünyesi oldukça hassas yapıdan oluşmaktadır. Bu sebepten dolayı her an hastalıklar baş gösterilmektedir. Bu sebepten dolayı kadınlarımızın düzenli ve sistemli bir şekilde kadın doğum doktorlarına gitmeleri ve düzenli kontrollerden geçmeleri gerekmektedir. Bu kontrollerden bazıları şöyledir;

Smear testleri
Hamilelik ve doğum kontrolleri
Rahim kontrolleri
Yumurtalık kontrolleri.

Düzenli olarak kontrol ettirmemiz konulardan bazıları yukarıda sizlere sunulmuştur. Bu konuların kontrolleri kadınlarımızın sağlıkları için çok önemli bir nokta yer almaktadır. Olası hastalıklar dışında çocuk sahibi olmak isteyen anne adaylarının özellikle bu kontrollerden devamlı olarak geçmeleri gerekmekte ve bir sorun var ise eğer hemen tedavisine başlanılması gerekmektedir. Biz işletme olarak sizlere bu konularda çok büyük yardımcı olmakta ve ileri teknoloji cihazlarımız sayesinde her türlü testleri, kontrolleri kaliteli ve eksiksiz bir şekilde yaparak sizlere detaylı bilgiler vermekte ve gerekiyorsa tedavilerinizi hemen başlatmaktayız.

Kadın Doğum Doktorlarında Hamilelik ve Doğum Kontrolü

Kadınlarımızın en büyük hayallerinden birisi de çocuk sahibi olmak, anne olmaktır. Bu hayali gerçekleştirme konusunda sorun yaşamamak için gerekli kontrollerin düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Hamile olan anne adaylarının hamilelik süreçleri boyunca düzenli olarak takip edilmesi, hem annenin hem de bebeklerinizin sağlık durumları konusunda kontrol altına alınmak gerekmektedir. Gerekirse takviye ilaçlar gerekebilmekte anne adaylarımızın hamilelikten ötürü düşen vücut değerlerinin yerine gelmesi sağlanmaktadır. İşletmemiz bünyesinde çalışan uzman doktorlarımız sayesinde sizlerin her türlü takibi düzenli ve sistemli bir şekilde yapılmaktadır. Bazı hastalarımızın hamilelikten dolayı psikolojik olarak çok hassas olduklarını tespit ediyor ve bünyemizde çalışan psikologlarımız tarafından tedavi edilmekte ve endişeleri giderilmektedir.

novaart-logo-disi

NOVAART TÜP BEBEK MERKEZİ olarak, ”yeni bir hayat” sloganıyla yola çıktık. Mesleki hayatlarını infertilite-tüp bebek konusuna adamış olan uzman hekim kadromuzla, sizleri en büyük hayalinize kavuşturmak için, en son teknolojik gelişmeleri kullanarak, size özel tedavi programlarını uygulamak ve mutluluğunuzu paylaşmak istiyoruz.

NovaArt Tüp Bebek © 2021 Tüm Hakları Saklıdır