+90 312 220 40 20+90 544 220 40 24Çukurambar Mh. 1425. Caddesi (41. Cd.) No:26/B Çankaya/Ankara

Tüp Bebek Fiyatlarına Etki Eden Faktörler Nelerdir?

5 Temmuz 2022
tup-bebek-tedavi-sonrasi-1024x614-1.jpg

Tüp bebek tedavisini tercih eden ebeveyn adayları kararlarını verirken duygusal, fiziksel ve tıbbi yönleri ön planda tutsalar bile bu sürecin finansal yönü de birçok anne baba adayı için önemli bir husustur. Bu noktada bir tüp bebek tedavisi fiyatını ayrı bileşenlerine ayırmak ve toplam maliyeti etkileyebilecek birçok faktörü anlamak, ne bekleyeceğinizi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Tüp bebek bağlamında parayla ilgili tartışmalar zor olabilir ve bu kadar yüklü bir konuyu ele almak konusunda gergin hissetmek doğaldır, ancak bu durum ebeveyn adaylarını durdurmamalıdır. Tüp bebek tedavisi gibi duygusal ve potansiyel olarak yaşamı değiştiren bir şey hakkında büyük kararlar verirken, iyi bilgi vazgeçilmezdir. Her düzeyde neyin dahil olduğuna dair güçlü bir anlayış -finansal dahil- sürece net beklentiler ve bir yetkilendirme duygusu ile girmenize izin verecektir. Maddiyatın yanı sıra kısırlığın duygusal bedeli çok yüksek olabilir ve birçok çift, profesyonel bir danışman veya terapistin ek desteğinin ve rehberliğinin çok değerli olabileceğini fark eder. İyi bir tüp bebek kliniği ve uzman seçimi, deneyimlerinizi işlemenize, zor kararlar hakkında netlik kazanmanıza ve tüm doğurganlık yolculuğunuzun iniş ve çıkışlarıyla başa çıkmanıza yardımcı olabilir.

Tüp bebek tedavisi fiyatlarına etki eden faktörler ise işlemin yapıldığı laboratuvar, kullanılan ilaçlar, işlem öncesi yapılan histereskopi gibi işlemlere göre değişiklik göstermektedir. Elde edilen embriyo sayısı transfer edilecek embriyo sayısından fazla ise hastaya dondurma saklama yöntemi önerilebilir (bu işlem ek ücrete tabidir). Tekrarlayan transfer başarısızlığı sonrası hastaya rahim biyopsi işlemi önerilebilir bu durumda da ek maliyet yansıyabilir. Erkek faktörüne bağlı infertilitede sperm örneğinin cerrahi yol ile alınmasına gerek duyulduğu gibi durumlarda ek maliyet yansıyabilir.

Tüp bebek tek bir tedavi değil, bir dizi prosedür olduğundan, sürecin her aşamasında birçok doktor, hemşire ve teknisyen yer almaktadır. Her adım için ayrı ücretlendirme hızla kafa karıştırıcı hale gelebilir, bu nedenle çoğu sağlayıcı IVF döngüsü başına tek bir temel ücret alır ve bu da büyük maliyetlerin çoğunu içerir. Bu döngü başına ücrete tam olarak nelerin dahil olduğu klinikler arasında değişebilirken; ‘genel’ veya ‘tipik’ olarak addedilebilecek bir tüp bebek tedavi süreci bulunmamaktadır. Her vaka farklıdır ve bireysel bir tedavi için gerekli kesin prosedürler değişebilir. Belirli durumlarda hamileliğe ulaşmada yardımcı olabilecek bir dizi başka prosedür, teknoloji ve ekstra hizmetler ve ayrıca bir döngünün toplam maliyetini değiştirebilecek başka birçok faktör de tüp bebek tedavisi fiyatı değişikliklerinde söz konusu olabilir.

NOVAART Tüp Bebek Merkezi Ankara ise bebek sahibi olmak isteyen çiftler için kişiye özel bireyselleştirilmiş tedaviler, tanı yöntemleri ve üst düzey donanımlı embriyoloji laboratuvarı ile uzman tüp bebek doktorları ve kadın doğum uzmanları kadrosu ile günümüzün en iyi ve gelişmiş tedavi seçeneklerini sunmakta ve tüp bebek tedavilerinizi devam ettirmektedir. Bu bağlamda tüp bebek merkezimizde ilaç destekli yumurta takibi, hormon tahlilleri, anestezi altında yumurta toplama ve embriyo transfer işlemleri şeklinde bir paket olarak fiyatlandırılmıştır.

novaart-logo-disi

NOVAART TÜP BEBEK MERKEZİ olarak, ”yeni bir hayat” sloganıyla yola çıktık. Mesleki hayatlarını infertilite-tüp bebek konusuna adamış olan uzman hekim kadromuzla, sizleri en büyük hayalinize kavuşturmak için, en son teknolojik gelişmeleri kullanarak, size özel tedavi programlarını uygulamak ve mutluluğunuzu paylaşmak istiyoruz.

NovaArt Tüp Bebek © 2021 Tüm Hakları Saklıdır